Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 571 of /mnt/web222/e3/62/5998162/htdocs/tiptopsk/includes/menu.inc).

Základné čistenie

Image

V rámci nášho TIP-TOP údržbového čistenia Vám ponúkame základné čistenie prispôsobené na Vaše individuálne potreby.

Pri základnom čistení, ktoré sa nazýva aj intenzívne čistenie, sa odstraňujú lipnúce znečistenia a opotrebované ošetrujúce filmy/vrstvy ako aj iné zvyšky, ktoré zhoršujú vzhľad povrchu. Pritom sa nevynechajú zle prístupné miesta ako rohy, výklenky alebo drážky alebo pod kobercovými podlahami, za skriňami atď. Na to sa odstránia všetky kusy, ktoré sa dajú odstrániť, a dôkladne vyčistia spôsobom, ktorý udáva povaha materiálu. Špeciálne sa ošetria tvrdé podlahové krytiny ako napr. linoleum, PVC, kaučuk, dlažba, prírodný kameň, terasová dlažba, parkety atď. Cieľom je pritom aj, že sa oveľa menej rýchlo môže usadzovať nová špina.

Napríklad pri podlahových krytinách sa čistí s čistiacim roztokom z vody a základným čistiacim prostriedkom nastaveným na druh podlahovej krytiny a znečistenia. Po príslušnej dobe pôsobenia sa dopracováva s jednokotúčovým strojom. Čo stroj nedosiahne – teda napr. rohy a okraje – sa ošetrí manuálne s kefami alebo labkami. Špinavý roztok potom zoberie priemyselný vysávač a podlaha sa väčšinou dočistí čistou vodou, aby sa poväčšine alkalický povrch neutralizoval. Potom môže podľa druhu povrchu nastať zapečatenie s trvanlivou vrstvou. Vrstvy existujú v rôznych stupňoch tvrdosti a intenzitách lesku.

K základnému čisteniu patrí aj čistenie kobercov a čalúnení.

Aj pri základnom čistení používajú naši na toto špeciálne školení pracovníci a pracovníčky výlučne biologické, životné prostredie šetriace čistiace prostriedky a odstraňujú tieto po čistení odborne podľa platných normatívov hygieny, životného prostredia, bezpečnosti, likvidácie a recyklovania.

Naše základné čistenia sú certifikované v rámci nášho riadenia kvality podľa DIN EN ISO 9001:2008.

Nechajte si poradiť od TIP-TOP a vyhotoviť individuálnu ponuku šitú na Vaše potreby na základné čistenie.