Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 571 of /mnt/web222/e3/62/5998162/htdocs/tiptopsk/includes/menu.inc).

Výroba motorov

Image

V rámci čistenia strojov a zariadení Vám ponúkame náš TIP- TOP čistiaci servis aj okolo všetkých výrobných procesov uskutočňujúcich sa počas výroby motorov.

Pri čistení vo výrobnom procese výroby motorov, pričom si v ďalšom všímame najmä obrábanie, sa jedná v podstate o odstránenie a likvidáciu odpadu zvyškov materiálov a chladiacich mazív (napr. mazacích tukov, olejov, emulzií), ktoré vznikajú pri výrobe odlievaných blokov motorov, blokov valcov a kľukovej skrine, hláv valcov, vačkových hriadeľov a kľukových hriadeľov, ako aj ojníc, ventilov a piestov.

Bloky valcov a kľukovej skrine a hlavy valcov sa vyrábajú spravidla zo sivej alebo hliníkovej liatiny. Tieto sa opracujú nahrubo a vopred. Pri vŕtaní, pretláčaní a frézovaní vznikajú pritom triesky a zvyšky kvapalín obrábania kovov a mazív, ako aj baliacich a dopravných materiálov, ktoré sa musia okamžite a odborne odstrániť a zlikvidovať ako odpad resp. spracovať na opätovné použitie.

Vačkové hriadele a kľukové hriadele sú vyrobené z ocele na kovanie resp. tvárnej liatiny. V hrubej výrobe sa vytvrdia, vopred vysústružia a obrúsia. Vyvŕtajú sa hlboké diery. V jemnej výrobe sa potom predovšetkým konečne obrúsia a vyleštia. Okrem toho sa pri jemnej výrobe vyvŕtajú vedenia ventilov, vyrobia sedlá ventilov, diery na zapaľovacie sviečky a vyvŕtajú upevnenia ako aj vyrežú vnútorné závity.

Pri oceľových a hliníkových zliatinách ojníc, ventilov a piestov sa vyvŕtajú napr. olejové vedenia, chladiace kanály a diery piestových čapov; pretláča sa, frézuje a vystruhuje; hotovo sa vysústruží spaľovacia komora; pretrhnú sa vencové drážky; hotovo sa brúsi, lapuje, konečne brúsi a leští.

Aby všetky tieto pracovné procesy mohli prebiehať predovšetkým bez špiny a bezpečne pre Vašich pracovníkov a pracovníčky a zvyšky materiálu, zvyšky mazív alebo zvyšky obalov nikdy nepredstavovali rušiaci faktor, využívame aj pri výrobe motorov našich špecialistov čistenia v časoch dňa, keď sa nevyrába, aby optimálne prebiehala efektivita výroby Vášho závodu. Naši pracovníci a pracovníčky sú špeciálne školení na výrobný proces výroby motorov, vyznajú sa najlepšie v použitých materiáloch a ich odpadových produktoch. Majú okrem toho spravidla veľa skúseností v tejto oblasti, takže sa Vaši pracovníci a pracovníčky môžu bezpečne pohybovať vo fungujúcom, pravidelne a odborne čistenom pracovnom prostredí, sú motivovaní a môžu sa sústrediť na svoje kľúčové kompetencie. Iba tak môžu byť Vaši pracovníci a pracovníčky v najvyššej miere pre Vás efektívne činní.

Spotrebované kvapaliny ako chladiace mazivá alebo vznikajúce zvyškové produkty ako kaly alebo kovové triesky sa odstraňujú z Vašich výrobných zariadení vhodnými odsávacími prístrojmi ako napr. malými odsávačmi oleja až po kotlové nasávacie autá s objemami príjmu niekoľko stovák litrov a privádzajú na odbornú likvidáciu odpadu. Ak si to žiadate, na mieste sa Vaše kovové triesky čistia, lisujú a privedú procesu recyklácie. Zvyšky hliníka sa napríklad lisujú do peliet a priamo opätovne používajú.

Okrem toho naši využití pracovníci a pracovníčky najlepšie poznajú podmienky počas výroby motorov, t.j. napríklad manipuláciu s chladiacimi mazivami. Tak je nosenie osobného ochranného vybavenia počas čistenia samozrejmosťou. Pretože nielen Vaši pracovníci a pracovníčky by nám mali byť vzorom – chceme tiež voči Vašim pracovníkom a pracovníčkam vystupovať vo funkcii vzoru. Aj podmienky v atmosférach schopných explózie ako napr. pri výrobe motorov z magnézia a pritom vznikajúcich magnéziových prachoch nie sú pre nás žiadnym cudzím slovom. Tu sa používajú iba špeciálne prístroje, ktoré sú konštrukcie chránenej proti explózii. Ochrana pracovníkov a rovnako aj ochrana Vašich pracovníkov a pracovníčok a zariadení má u TIP-TOP Dienstleistungen vysokú prioritu.

Náš čistiaci servis v rámci výroby motorov sú certifikované ako aj všetky naše ostatné servisy podľa nášho riadenia kvality podľa DIN EN ISO 9001:2008.

Nechajte si poradiť od TIP-TOP a vyhotoviť na Vaše špecifické potreby šitú, individuálnu ponuku na náš čistiaci servis okolo strojov, zariadení a aplikácií Vašej výroby motorov!

Image