Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 571 of /mnt/web222/e3/62/5998162/htdocs/tiptopsk/includes/menu.inc).

Stavebné čistenie

Image

K nášmu TIP-TOP servisu budov patrí aj vykonávanie stavebného čistenia, pretože my sprevádzame Vás a Vašu budovu už „od narodenia“. Prvá starostlivosť je základom optimálneho udržiavania hodnoty Vašej budovy.

Stavebné čistenia sa vykonávajú počas stavby ako aj po dokončení Vašej novostavby, prestavby alebo renovácie.

Stavebné čistenia zahŕňajú na jednej strane odborné odstraňovanie stavebnej sutiny, zvyškov obalov a materiálov, ochrany a lepiacich fólií, prachu ako aj na druhej strane odstraňovanie stôp, ktoré zanechávajú rozličné stavebniny a materiály. Pri odstraňovaní odpadu dbáme na odborné triedenie odpadu, aby sme držali následné náklady tak nízke, ako sa dá.

Na prvý pohľad tu vidíte naše spektrum ponuky v rámci Vášho stavebného čistenia. Zostavíme Vám našu ponuku podľa Vašich individuálnych prianí a potrieb.

  • hrubé stavebné čistenie počas a po stavebnej fáze (po dohode s remeselníckymi          remeslami)
  • stavebné čistenie medzi procesmi
  • konečné stavebné čistenie
  • jemné stavebné čistenie všetkých miestností (a nábytku) pred nasťahovaním
  • čistenie vonkajších zariadení a príjazdov
  • odstránenie stavebnej sutiny a zvyškov materiálov

Pri hrubom stavebnom čistení sa odstráni predovšetkým stavebná sutina, ako napr. malta, sadra, papierové vrecká, kamene, drevené diely atď. Vykonáva sa počas doby stavby. Je to spravidla suché čistenie.

Jemné stavebné čistenie sa vykonáva po dokončení alebo po prestavbových a renovačných prácach stavebného diela. Tento výkon čistenia sa označuje tiež ako konečné stavebné čistenie. Jemné stavebné čistenie – aj prvé čistenie – sa vykonáva pred nasťahovaním do budov resp. miestností. Pri čistení sa musí najmä dôkladne odstrániť prach vzniknutý prácami remeselníkov ako aj znečistenia, ktoré vznikli ochrannými fóliami, lepiacimi páskami, spracovávanými tesniacimi materiálmi alebo inými lipnúcimi znečisteniami.

K tomu patrí napríklad usadená hrubá špina, ochranné fólie na umývadlách, dverových kľučkách, zrkadlách, sklených tabuliach atď., usadená jemná špina, ako aj lipnúce znečistenia, ako napr. zvyšky malty a sadry, dechtu, cementová clona, zvyšky tapiet, lepidla atď.

Konečné stavebné čistenie je komplexný proces, ktorý by mal byť systematicky organizovaný. Ako stavebné firmy alebo stavebníci by ste mali mať záujem na tom, že sa do Vášho hotového objektu dá čo najrýchlejšie nasťahovať resp. dá sa využívať alebo odovzdať. Príliš neskoro vykonaným alebo nie riadnym odovzdaním môžu vzniknúť veľmi vysoké dodatočné náklady. Na druhej strane vzniká na stavbe typicky nielen veľa špiny, ale aj veľa druhov odpadu a znečistení, ktorých likvidácia a odstránenie sa musia starostlivo plánovať. Nové miestnosti kladú aj mimoriadne vysoké nároky na starostlivosť čistiaceho personálu, pretože aj najmenšie škrabance alebo znečistenia na čiastočne vysoko citlivých plochách padnú viac do oka. Aj veľkosť objektu sa dá podceniť, keď sa musia jednoznačne priradiť kompetencie personálu na miestnosti alebo zabezpečiť prístup do všetkých miestností, ktoré sa majú čistiť.

Čistenie vonkajších zariadení a príjazdov sa môže robiť raz alebo pravidelne. Pravidelné čistenie sa postará počas rôznych stavebných fáz o dôkladnejšiu a bezpečnejšiu prácu všetkých zúčastnených. V spojení s konečným stavebným čistením je absolútnou nutnosťou, ak chcete ukázať Váš objekt v optimálnom lesku.

Následné odstránenie stavebnej sutiny a zvyškov materiálov vykonáme nielen odborne, ale aj cenovo výhodne v rámci stavebného čistenia. Pracovníci a pracovníčky školení špeciálne na toto odstránia rozličné látky starostlivo podľa platných normatívov životného prostredia, odstraňovania odpadov a recyklovania.

Nechajte sa sprevádzať a poradiť si od TIP-TOP počas celej doby stavby a postarajte sa o optimálne udržiavanie hodnoty ako aj absolútne čisté odovzdávania Vašich objektov od samého začiatku!