Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 571 of /mnt/web222/e3/62/5998162/htdocs/tiptopsk/includes/menu.inc).

Preventívna údržba

Image

Náš TIP-TOP priemyselný servis Vám ponúka preventívnu údržbu prispôsobenú na Vaše individuálne potreby. Vaša dôvera v našu kompetenciu a spoľahlivosť je nám pritom to najdôležitejšie.

K preventívnej údržbe – ako časti priemyselného čistenia - patrí predovšetkým čistenie zariadení, strojov a aplikácií. V individuálnom dohovore s našimi zákazníkmi sa starajú naši špecialisti na tento druh čistenia o vynikajúcu čistotu a funkčnosť. Týmto spôsobom sa vyhne už vopred predvídateľným problémom, ako napríklad prejavom opotrebenia a dlhodobo sa optimálne udrží hodnota Vašich objektov, zariadení, strojov a aplikácií.

Prevádzkové náklady hrajú významnú rolu, keď ide o hospodárne plánovanie nákladov na údržbu a preventívnu údržbu. Pritom je treba uvážiť, že preventívna údržba zabráni dlhým časom prestojov. Profesionálny priemyselný servis, ako ho dostanete zaručený od TIP-TOP, obsahuje aj preventívnu údržbu, s ktorou optimalizujete v každom prípade Vaše obraty.

Preventívna údržba zvyšuje produktivitu Vášho zariadenia, pretože stroje menej často vypadávajú počas dôb výroby. Samotné časy opráv sa skrátia, takže časy, v ktorých stroje stoja, sa minimalizujú, čo sa zas pozitívne prejaví na počtoch výroby. Aby sa dali práce čistenia a opráv hladko vykonávať, sú potrebné nielen presné definície ohľadne údržby, ale aj bezchybné zásobovanie potrebnými náhradnými dielmi. To však neznamená, že vo Vašom podniku musí byť uskladnená veľká zásoba náhradných dielov. O to sa postaráme. Na dosah ruky majú byť iba tie náhradné diely, ktoré sú potrebné na bezchybné používanie strojov. V núdzových prípadoch sa postaráme o dodávku náhradných dielov v najkratšom čase a „akurát načas“. Pracujeme iba s miestnymi a domácimi dodávateľmi, aby sme Vám zabezpečili tento servis bez medzier.

Preventívna údržba zahŕňa kompletný proces od plánovania po vykonávanie čistenia a opráv zariadení. Na báze našich kontrolných zoznamov riadenia kvality sa pritom zabezpečí optimálna čistota a funkčnosť.

Naša TIP-TOP servisná činnosť na Vašu preventívnu údržbu obsahuje nasledujúce výkony:

 • turnusovú kontrolu
 • vykonávanie zákonných skúšok
 • analýzu existujúceho stavu a slabých miest (meranie hodnoty pH v chladiacom mazive, analýzu kmitov, termografiu, analýzu oleja atď.)
 • plánovanie a prípravu
 • čistenie
 • inšpekciu
 • údržbu
 • opatrenia (ochranný náter, výstražné zariadenie atď.)
 • opravu
 • výmenu chybných dielov
 • preberanie a dokumentáciu
 • kontrolu kvality a optimalizáciu procesov

V závislosti od individuálnych podmienok Vášho podniku, Vašich strojových zariadení, aplikácií a materiálov sa pracuje s vysokotlakovými čističmi, suchým ľadom, chemickými čistiacimi prostriedkami alebo inými metódami. Naši skúsení špecialisti v tejto oblasti sa držia pritom presne podmienok životného prostredia. Odborné priemyselné čistenia a likvidácia odpadu je tým výhodná nielen pre Váš podnik, ale aj pre životné prostredie.

Preventívna údržba od TIP-TOP je certifikovaná v rámci nášho riadenia kvality podľa DIN EN ISO 9001:2008.

Pre každého z našich zákazníkov vyhotovíme individuálny plán na preventívnu údržbu. Nechajte si poradiť od TIP-TOP a vyhotoviť individuálnu ponuku šitú na Vaše potreby.