Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 571 of /mnt/web222/e3/62/5998162/htdocs/tiptopsk/includes/menu.inc).

Montáž

Image

V rámci čistenia strojov a zariadení Vám ponúkame náš TIP- TOP čistiaci servis aj okolo všetkých výrobných procesov uskutočňujúcich sa počas montáže vozidiel.

Po hrubej stavbe a lakovaní sa jednotlivé dielce montujú do konštrukčných skupín a tieto konštrukčné skupiny zas montujú do resp. na lakovanú karosériu vozidla. Veľký počet konštrukčných skupín sa už pritom vyrába externe, t.j. prostredníctvom iných dodávateľov a dodáva sa do montážnej haly akurát načas. Cez dopravníkové pásy alebo elektrické zavesené dráhy, t.j. samostatné, jednotlivo poháňané dopravné prostriedky, ktoré sa nachádzajú na nosnej koľajnici s trolejovými vedeniami na odoberanie energie a riadiacich signálov, sa dielce alebo konštrukčné skupiny dopravujú automatizovane k príslušnému montážnemu taktu. Na jednotlivých staniciach montážneho taktu sú zamestnaní pracovníci a pracovníčky alebo roboti s montážou dielcov na konštrukčnú skupinu ako napr. karosériu vozidla. Pracovníci a pracovníčky alebo roboti pracujú stacionárne, sú teda priradení montážnemu taktu, pričom sa karosérie vozidiel, ktoré sa majú osadiť s konštrukčnými skupinami, nachádzajú na dopravných pásoch, na posuvných plošinách alebo aj na elektrických zavesených dráhach a po príslušne vopred určenej dobe taktu sa dopravujú od montážneho taktu k montážnemu taktu. Ak sa porovná hrubá stavba, lakovňa a montáž, tak sa zistí v montážnom procese najmenší stupeň automatizácie, pretože sa tu veľké množstvo činností ešte vykonáva manuálne. Napriek tomu sa aj v oblasti montáže presadila automatizácia vo forme montážnych, manipulačných alebo lepiacich robotov. Automatizovaný proces montáže kolies napríklad prebehne v rámci menej než jednej minúty. Prostredníctvom senzorovej techniky zachytí, vyhodnotí a reaguje počas niekoľko sekúnd na príslušný pracovný krok, napríklad tým, že lokalizuje stred ráfika kolesa, ktorý sa má montovať, a preverí, a tento potom odborne namontuje alebo vydá chybové hlásenie, ktoré za určitých okolností zastaví výrobný proces. Pre nepretržitý montážny proces je funkčnosť montážnych, manipulačných a lepiacich robotov nevyhnutná. Tu sa využijú odborné sily z TIP-TOP Dienstleistungen. Čistenie zariadení robotov, vybavených s vysoko citlivými káblovými a zástrčkovými spojeniami alebo aj kamerová a senzorová technika nainštalovaná v celej montážnej oblasti vyžaduje najväčšiu starostlivosť a citlivosť našich, najmä na toto využitie vyškolených pracovníkov a pracovníčok. Iba také zaobchádzanie sa postará o to, že nevzniknú žiadne časy prestojov a Vaše zariadenia sú dlho a spoľahlivo schopné použitia.

Ďalej vykazujú montážne oblasti v protiklade ku všetkým ostatným technológiám najväčšie plochy. K tomu patria napr. dopravné plochy ako cesty na internú dodávateľskú a závodnú dopravu, skladové a logistické plochy ako aj výrobné resp. montážne plochy. Všetky plochy podliehajú pritom najrozličnejším znečisteniam. Tak nabieha napr. prach, odieranie gúm prevádzkou vozidiel, montážne príslušenstvo, prevádzkové materiály, ktoré vznikajú napr. počas plnenia a tankovania vozidiel alebo baliace materiály dovozom a odvozom dielcov a konštrukčných skupín.

Naši pracovníci a pracovníčky, ktorých využívame v týchto oblastiach, sú experti na čistenie takých plôch, čo sa zdôvodňuje použitím špeciálnych čistiacich strojov ako automatov umývanie a vysávanie, jednokotúčových strojov alebo priemyselných vysávačov. Čisté plochy sú základnou požiadavkou na bezchybne prebiehajúce výrobné procesy spojené s bezpečnosťou Vašich ako aj našich pracovníkov a pracovníčok.

Zvýšené požiadavky bezpečnosti pri práci stoja špeciálne v popredí aj pri montáži. Predovšetkým veľkými otvormi dvíhajúcich zariadení potrebných na montáž vznikajú v tejto oblasti špeciálne nebezpečné zóny pre všetkých pracovníkov a pracovníčky. Aby sa vyhlo pracovným úrazom, sú expertné vedomosti našich pracovníkov a pracovníčok v tejto oblasti bezpodmienečne nutné. Naši pracovníci a pracovníčky, ktorých využívame na túto oblasť montáže, sú špeciálne školení na tieto požiadavky a najlepšie sa vyznajú v potrebných zabezpečeniach proti pádu a príslušných pracovných postupoch. Majú spravidla veľa skúseností s týmto druhom čistenia, takže sa Vaši Pracovníci a pracovníčky môžu bezpečne pohybovať vo fungujúcom, pravidelne a odborne čistenom pracovnom prostredí, sú motivovaní a môžu sa sústrediť na svoje kľúčové kompetencie. Tak môžu byť Vaši pracovníci a pracovníčky v najvyššej miere pre Vás efektívne činní.

Náš čistiaci servis v rámci montáže je certifikovaný ako aj všetky naše ostatné servisy podľa nášho riadenia kvality podľa DIN EN ISO 9001:2008.

Nechajte si poradiť od TIP-TOP a vyhotoviť na Vaše špecifické potreby šitú, individuálnu ponuku na náš čistiaci servis okolo strojov a aplikácií Vašich montážnych prác!