Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 571 of /mnt/web222/e3/62/5998162/htdocs/tiptopsk/includes/menu.inc).

Lisovňa

Image

V rámci čistenia strojov a zariadení Vám ponúkame náš čistiaci servis okolo všetkých výrobných procesov uskutočňujúcich sa v lisovni. Okrem čistenia rezacích a vysekávajúcich zariadení, lisov, nástrojov, dopravníkov šrotu zahŕňa náš servis samozrejme aj čistenie umývacích a olejujúcich zariadení, prípravných plôch, žeriavových zariadení a logisticky silno namáhaných vozoviek.

Lisovne automobilového priemyslu sa vyznačujú veľkým prietokom materiálu a tým náročnou logistikou. Rozličné materiály a diely sa musia doviezť a zas odviezť v krátkom čase. To implikuje, že aj procesy čistenia musia byť na to optimálne prispôsobené, čo zas vyžaduje špeciálne školený personál.

V lisovni sa zameriava pri čistení predovšetkým na odpady z rezania a lisovania (šrot), zvyšky mazív a vznikajúci prach. TIP-TOP má dnes skúsenosti v oblasti čistenia mechanických, elektrických a hydraulických lisov. Jedno, či sa jedná o lis na diely z plastu vystuženého uhlíkovým vláknom, jednostupňový lis alebo až šesťstupňové transferové lisy, vo všetkých typoch lisov sa vyznáme a môžeme odborne vykonávať čistenie vrátane potrebnej ochrany proti korózii.

V lisovni sa vo výrobnom procese používajú kvapaliny, ktorých zvyšky sa musia pravidelne a odborne odstraňovať, napríklad na výrobný proces mazivá ako oleje na vysekávanie a ťahanie, pretvarovanie, rezanie, mazacie tuky atď. ako aj prostriedok na ochranu proti korózii, ktorý má chrániť oceľ, plech a kovové vrstvy pred koróziou pri doprave a skladovaní (napr. vrstvy na ochranu proti korózii).

Poprípade sa musia vo výrobnom procese vykonávať čistenia ploštín a lisovaných dielov pred a medzi procesmi, pretože sa môžu vyskytnúť znečistenia dopravou, pri skladovaní alebo už pri dodaní cievok. O tieto umývacie zariadenia pásu alebo lisovaných dielov sa stará taktiež TIP-TOP Dienstleistungen a drží ich v bezchybnom stave na výrobný proces. Také umývacie zariadenia sú pre našich zákazníkov nevyhnutné, lebo iba čistý povrch dovoľuje rovnomerné naolejovanie (rozprestretie olejovej vrstvy) na plechoch, ktoré je zas bezpodmienečne potrebné pre mnohé lisovacie procesy ako napr. na podporu hlbokoťažného lisovania. Dodatočné naolejovania, ako hlbokoťažné oleje, sa používajú pri kritických trecích oblastiach medzi jednotlivými oblasťami plechov. Okrem toho sa na ložiská netesniace olej a mastené miesta používajú špeciálne mazacie tuky. Okrem toho zabraňujú oleje v prevodovke oder na komplexných prevodových jednotkách. Pritom sa používajú syntetické oleje ako aj záťažovo aktívne vysokovýkonné oleje s optimálnou ochranou proti opotrebeniu. V hydraulickej oblasti sa zas používajú hydraulické oleje, ktoré taktiež najlepšie poznáme. Aj stopy a zvyšky vysokovýkonných hydraulických olejov, ktoré sa používajú na kombinované použitie v lisoch s a bez spojok, čistíme a odstraňujeme odborne. Všetky tieto kvapaliny potom priamo zlikvidovať ako odpad. 

Pravidelné čistenie Vašich zariadení a strojov nie je iba základnou podmienkou na hladký výrobný proces, pravidelné čistenie minimalizuje aj riziko drahých časov prestojov. Inak vznikajúce náklady na opravu a renováciu sú rozpočtovo oveľa drahšie v pomere k námahe a nákladom pravidelného, odborného čistenia vykonávaného prostredníctvom TIP-TOP.

Naši pracovníci a pracovníčky vykonajú Vami žiadané čistenie spoľahlivo a dôkladne a pracujú pritom stále podľa najaktuálnejších smerníc a predpisov životného prostredia, likvidácie odpadu a čistenia.

Náš čistiaci servis je v rámci všetkých v lisovni vykonávaných prác tiež certifikovaný podľa nášho riadenia kvality podľa DIN EN ISO 9001:2008.

Nechajte si poradiť od TIP-TOP a vyhotoviť na Vaše špecifické potreby šitú, individuálnu ponuku na náš čistiaci servis okolo strojov a aplikácií Vašej lisovne!