Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 571 of /mnt/web222/e3/62/5998162/htdocs/tiptopsk/includes/menu.inc).

Lakovňa

Image

V rámci čistenia strojov a zariadení Vám ponúkame náš TIP- TOP čistiaci servis aj okolo všetkých výrobných procesov uskutočňujúcich sa v lakovni.

Po montáži prichádza k lakovaniu surových karosérií vozidiel alebo jednotlivých častí nadstavby. Pritom sa starajú tzv. skidy o dopravu karosérií vozidiel, ktoré sa majú lakovať alebo dielov nadstavby vozidla v rámci všetkých lakovacích procesov.

Pri lakovaní sa jedná o spravidla veľmi komplexný systém z rozličných čiastkových zložiek. Extrémna starostlivosť je nutná, aby sa dali optimálne vykonávať následné procesy. To implikuje, že je aj čistenie veľmi komplexné, jednotlivé pracovné kroky v rámci lakovania musia byť optimálne prispôsobené a tiež extrémne starostlivo vykonané.

Surová karoséria sa musí najprv očistiť od špiny prostredníctvom špeciálnych čistiacich roztokov ako aj potom ochrániť pred koróziami. Tomuto výrobnému procesu predchádza predošlé ošetrenie, ktoré má najprv odstrániť látky brániace zmáčaniu. Po prvom predošlom čistení, odmastení, prvom nanášaní vrstvy (fosfátovaní) a pasivácii v takzvaných kúpeľoch predošlého ošetrenia, použije sa takzvaný katodický proces namáčajúceho laku (proces KTL). Tam nanesená základná farba predstavuje ochranu proti korózii surovej karosérie a umožní okrem toho rovnomerné nanesenie neskôr potrebnej vrstvy plniva.

Celkovo prechádza karoséria pri procese KTL až 14 rozličnými kúpeľmi. Karoséria sa pritom opatrí náterom základnou farbou, ktorý je porovnateľný s galvanizáciou.

Sušiace procesy potrebné po katodickom procese namáčajúceho laku sú tiež veľmi zdĺhavé. Príslušné diely prebiehajú pritom cez dopravný pás 80 až 100m, takzvanú odparujúcu zónu. Po prvom sušení v sušičke KTL sa podrobia karosérie vozidiel rozličným utesňujúcim procesom, ktoré sa vykonávajú na utesňujúcich linkách. Tu sa rozlišuje spravidla medzi hrubým a jemným utesnením ako aj ochranou spodku vozidla.

Po prejdení týchto staníc dosiahne karoséria srdce lakovne, vlastné lakovacie kabíny. V prvom lakovacom procese dostane karoséria vozidiel svoju vrstvu plnív a potom kryciu lakovú vrstvu dávajúcu farbu. Záverom sa tento v ďalšom lakovacom procese zapečatí transparentným lakom.

Pred jednotlivými stupňami lakovania (nanesením plnív, krycieho laku, nanesením transparentného laku) sa vykonáva vždy príprava karosérií vozidiel (brúsenie, leštenie, zbavenie prachu) ako aj sušenie medzi stupňami lakovania predtým, než po nanesení transparentného laku nastane dosušenie vo veľkých sušičkách.

Naši pracovníci a pracovníčky sú špecializovaní na čistenie v lakovacích kabínach ako aj na všetky mimochodom prebiehajúce procesy prispievajúce k lakovaniu, či je to čistenie podporných mreží nachádzajúcich sa vo výške alebo výmena filtračných vložiek nachádzajúcich sa na nich, čistenie a ochrana sklených alebo stenových plôch, alebo po lakovacom procese nutne potrebné čistenie Vašej dopravnej techniky. Na všetky požiadavky máme pripravené príslušné riešenia.

Vykonávame čistenie Vašej aplikačnej techniky vo výrobných prestávkach alebo počas víkendov po výrobnej prevádzke. Aj na organizáciu a vykonanie výmeny a čistenia roštov sme správny kontaktný partner. Ak by mali byť Vaši pracovníci a pracovníčky odbremenení vo veciach výmeny a servisu filtrov, tak preberieme my tieto úlohy radi za Vás. Meníme každý druh hrubých alebo jemných filtrov a čistíme okrem toho príslušné vzduchotechnické zariadenia. Informujte sa k tomuto servisu intenzívne v rubrike Servis filtrov.

Zaobchádzanie s Vašimi systémami mokrého alebo suchého vymývania znamená absolútnu kľúčovú kompetenciu a aj charakteristiku jedinečnosti TIP-TOP. Najlepšie sa vyznáme aj v čistení umývacích liniek, ako aj s umývacích zariadeniach dielov. Na čistenie mokrých vymývaní alebo aj umývacích liniek môžeme siahnuť na techniku s najvyšším tlakom vody do 2.800 barov. Samozrejme stojí v popredí pri použití tejto techniky ako aj pri všetkých ostatných činnostiach bezpečnosť pri práci našich ako aj Vašich Pracovníkov a pracovníčok.

V lakovni je predovšetkým bezpodmienečne nutné aj odborné odstránenie odpadu rozličných lakom znečistených prevádzkových prostriedkov, rozpúšťadiel a lakových kalov. Našou dlhoročnou skúsenosťou v tejto oblasti sa môžete so spokojným svedomím na to spoľahnúť, že naši pracovníci a pracovníčky pritom stále úzkostlivo dodržiavajú najaktuálnejšie predpisy bezpečnosti, životného prostredia a likvidácie odpadu.

Náš čistiaci servis v rámci lakovne je certifikovaný ako aj všetky naše ostatné servisy podľa nášho riadenia kvality podľa DIN EN ISO 9001:2008.

Nechajte si poradiť od TIP-TOP a vyhotoviť na Vaše špecifické potreby šitú, individuálnu ponuku na náš čistiaci servis okolo strojov a aplikácií Vašej lakovne!