Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 571 of /mnt/web222/e3/62/5998162/htdocs/tiptopsk/includes/menu.inc).

Čistenie a údržba klimatizačných zariadení

Image

Náš TIP-TOP priemyselný servis Vám ponúka čistenie a údržbu klimatizačných zariadení prispôsobené na Vaše individuálne potreby. Vaša dôvera v našu kompetenciu a spoľahlivosť je nám pritom to najdôležitejšie.

Klimatizačné zariadenia spĺňajú v kanceláriách a prevádzkach hneď viaceré dôležité úlohy. Ich účinnosť je najmä citeľná, keď zamestnanci v týchto miestnostiach sú zásobovaní čistým vzduchom miestnosti v predtým nastavenej teplote. Odsávajú ale aj významnú časť vzduchu miestnosti, ktorý je zaťažený prachom a baktériami.

Vo filtroch týchto zariadení sa časť tohto odpadového vzduchu opäť regeneruje a privedie do vzduchu miestnosti. Umelo vykonštruované filtračné systémy preberajú túto dôležitú a zdraviu slúžiacu úlohu. Už tento krátky opis kolobehu vetrania však dovolí spoznať, že také zariadenia sú vo veľkom rozsahu vystavené znečisteniu a kontaminácii.

Naše čistenie klimatizačných zariadení

Každé klimatizačné zariadenie môže pracovať iba tak dobre, ako mu to jeho stav dovolí. Váš systém spočíva na tom, že ním preteká vzduch, ktorý po prechode filtračných systémov sa privedie pracovným miestnostiam. Tým už je jasné, že všetky časti zariadenia môžu byť silne postihnuté znečisteniami.

Rastúce znečistenie systémov vzduchových kanálov vťahuje však jemný prach do ložiska motorov vetrania. Bežia pozvoľne ťažšie a spotrebovávajú, aby toto vyrovnali, viac prúdu. Pravidelné čistenie klimatizačných zariadení však tiež pomáha znižovať bežné náklady za energiu.

Naša údržba klimatizačných zariadení

Prevezmeme nielen čistenie, ale aj údržbu všetkých klimatizačných zariadení. Naši pracovníci a pracovníčky vymieňajú spotrebované filtre a preverujú všetky relevantné časti zariadenia vetracích kanálov. Čistota filtrov a ľahký chod ventilátorov znižuje spotrebu energie celého zariadenia. Prevezmeme pritom aj údržbu požiarnych ventilov. Bezchybne fungujúce klimatizačné zariadenie šetrí prúd a chráni zdravie Vášho personálu.

Požiarno-technické čistenie kuchynské odsávacie zariadenia

Nielen v rámci nášho priemyselného servisu, ale aj v rámci nášho servisu budov Vám ponúkame čistenie sterilných miestností, predovšetkým pre špeciálne kancelárie alebo kuchyne. Pretože aj tu je čistenie klimatizačných zariadení dôležitou súčasťou bezchybnej prevádzky. V kuchynskej prevádzke sa napríklad usadzujú mazacie tuky a oleje vo vetracích kanáloch. Tam, kde neboli dlhší čas odstraňované, viedli už často k mimoriadne nebezpečným kuchynským požiarom. Zákonodarca preto vytvoril VDI-2052/6022, Smernicu o hygiene potravín LMHV ako aj BGR 111 pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci. Zodpovedajúco týmto predpisom prevezmeme čistenie a aj údržbu klimatizačných zariadení v kuchyniach. Naše požiarno-technické čistenie pritom zahŕňa potvrdenie o nezávadnosti.

TIP-TOP čistenie a údržba klimatizačných zariadení je certifikovaná v rámci nášho riadenia kvality podľa ISO 9001:2008.

Pre každého z našich zákazníkov vyhotovíme individuálny plán čistenia a údržby. Riadi sa prednostne podľa špecifického zaťaženia jemnými prachmi a baktériami, ktoré vyplýva z daností príslušných priebehov výroby.

Nechajte si poradiť od TIP-TOP a vyhotoviť individuálnu ponuku šitú na Vaše potreby na čistenie a údržbu Vašich klimatizačných zariadení.